Αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις » Προβολή νέων » Σχετικά με την ορκωμοσία

03/04/2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ

Η επόμενη ορκωμοσία θα λάβει χώρα στις 26/4/2024, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00, στο Αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής Αθηνών.

Οι συμμετέχοντες παρακαλούνται να βρίσκονται στον χώρο της απονομής μισή ώρα νωρίτερα και να έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα και την ακαδημαϊκή τους ταυτότητα (πάσο).

***

Οι απόφοιτοι του ΠΜΣ "Φιλοσοφία", σε εξαιρετικές περιπτώσεις (σπουδές, διαμονή ή εργασία στο εξωτερικό, λόγοι υγείας, κλ.π.) μπορούν να αιτηθούν εξαίρεση από την υποχρέωση καθομολόγησης (απαλλαγή από την ορκωμοσία) και να παραλάβουν το πτυχίο τους από τη γραμματεία του ΠΜΣ σε δεύτερο χρόνο, κατόπιν συνεννόησης. Η συμμετοχή τους σε μεταγενέστερη ορκωμοσία δεν είναι δυνατή. Για την υποβολή της συγκεκριμένης αίτησης απαλλαγής στη Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας, μέχρι και την Τρίτη 16/4, ακολουθείτε την εξής διαδρομή:

-> https://eprotocol.uoa.gr
-> Νέα αίτηση